Softwarová sada vytváří simulace zbytkových sběrnic (RBS) pro vývoj a zabezpečení řídicích jednotek (ECU). Vývoj umožňuje RBS+ ovládat a výrazně snižuje náklady na RBS.
Složitost architektury moderního palubního kabelážního systému, široké spektrum požadavků zákazníků a velký okruh uživatelů.
C++, Qt, git, conan, artifactory, Jenkins, Lua, Python, Nexus
STRUČNĚ
S aplikací rbs+ jsme pro společnost BMW AG vyvinuli softwarovou sadu, jejímž cílem je jednoduché poskytování simulací zbytkových sběrnic uživatelům. Složitost systému palubního zapojení je abstrahována tak, aby s ním mohli okamžitě pracovat i začátečníci.
Za rbs+ stojí rozsáhlý projekt zaměřený na neustávající rozvoj funkčnosti softwarové sady. Nové požadavky a specializace jsou zaváděny pružně a rychle v úzké spolupráci s uživateli a odbornými odděleními.
Složitost architektury moderního palubního elektroinstalačního systému, která podléhá neustálým změnám, je jednou z největších výzev tohoto projektu. Totéž platí pro velkou skupinu uživatelů s různými požadavky. Mimo jiné se jedná o provoz zkušebny, dodavatele a vývoj v oblasti nástrojů.
S uživateli jsme vytvořili komunikační strukturu, která nám umožňuje rychle a pružně řešit nové požadavky a specializace. S každou novou verzí elektroinstalačního systému dodáváme aktuální simulace zbytkových sběrnic. To je možné díky úzké koordinaci s odpovědnými odděleními BMW. Současně nabízíme podporu pro dodané simulace zbytkových sběrnic a fungujeme jako kontaktní místo pro uživatele, pokud jde o jejich dotazy týkající se palubního elektroinstalačního systému.
Na základě této živé výměny názorů neustále rozvíjíme systém rbs+. Společnost codemanufaktur se může opřít o dlouholeté zkušenosti v oblasti simulace zbytkových sběrnic a vývoje řídicích jednotek, a proto mohla získat novou zakázku na projekt s dobou trvání do roku 2024.
Základní funkcí rbs+ je vytváření a poskytování simulací zbytkových sběrnic pro kompletní zabezpečení vývojového a testovacího řetězce. Software se používá v raných fázích vývoje, mimo jiné pro zabezpečení, včetně indukce poruch, a pro vývoj řídicích jednotek.
Modelovány jsou jak systémy s otevřenou smyčkou, což je hlavní případ použití, tak systémy s uzavřenou smyčkou. Cílovou platformou pro simulace jsou statické zkušební stolice všech typů (LabCar, HiL, zkušební stolice subsystémů, zkušební stolice komponent atd.). Automatické generování a ověřování simulací umožňuje zvládnout složitost architektury elektroinstalačního systému a zkrátit dobu integrace RBS.
Další funkcí izolace ECU je analýza sběrnicové komunikace a odpovídající přizpůsobení simulací. Kromě toho je pro autonomní simulaci k dispozici jedna nebo více vestavěných hardwarových platforem schopných pracovat v reálném čase. Protějškem je zde intuitivní a vysoce výkonný konfigurační klient na platformě Windows, který uživateli umožňuje navrhnout simulace zbytkových sběrnic podle jeho představ.
2016
Start projektu
ca. 50
Dotazů na support za měsíc
12
Členů týmu
Smysluplné zpracování obrovského množství dat pro přehlednou správu problémů širokou uživatelskou základnou.
Koncepce a odhad nákladů na vytvoření middlewaru pro synchronizaci a slučování dat.
codemanufaktur s.r.o.
Registrováno u: Městský soud v Praze
Registrační číslo: C 367365
IČ: 17147531
DIČ: CZ17147531
Sídlo společnosti:
codemanufaktur s.r.o.
Rašínovo nábřeží 383/58
128 00, Praha 2 – Nové Město
Místo výkonu práce:
codemanufaktur s.r.o.
Klatovská třída 5/7
301 00, Plzeň
Marta Tomášková, jednatelka společnosti
mto@codemanufaktur.cz